آشنایی با روش های متفاوت پروتز چانه

0 2
  • تاریخ : ۱۳۹۸/۴/۲۶
  • بازدید : 297
  • چاپ این صفحه
امتیاز 2.70 تعداد رای 1

هماهنگی بین اجزای صورت مهمترین عامل در زیبایی چهره است عقب رفتگی چانه در برخی افراد باعث ایجاد نا هماهنگی شده و نیمه میانی صورت و بینی خیلی جلوتر از سایر اجزای صورت است.امروزه با پیشرفت علم در زمینه عمل های زیبایی عقب رفتگی چانه را می توان اصلاح کرد.

هماهنگی بین اجزای صورت مهمترین عامل در زیبایی چهره است عقب رفتگی چانه در برخی افراد باعث ایجاد نا هماهنگی شده  و نیمه میانی صورت و بینی خیلی جلوتر از سایر اجزای صورت است.امروزه با پیشرفت علم در زمینه عمل های زیبایی عقب رفتگی چانه را می توان اصلاح کرد.

پروتز چانه

روش های متفاوت پروتز چانه

در جلسه ی مشاوره نیاز به بررسی وضعیت فک بالا و پایین و وضعیت دندان ها نیاز به بررسی دارند
تزریق ژل
- بریدن قسمتی از استخوان چانه و به جلو کشیدن آن
- تزریق چربی
- گذاشتن پروتز

 

پروتز چانه با تزریق ژل

این ژل ها کاملا برای بدن بی خطر هستند و تزریق آنها در مطب قابل انجام است. تقریباً بدون درد است و به سهولت انجام می شود. از معایب آن احتمال عفونت و جابه جایی ژل است.

 

بریدن استخوان چانه

ژنیو پلاستی یا بریدن و جلو آوردن قسمتی از استخوان چانه نیز روش دیگری برای اصلاح فرم چانه است.این روش با ایجاد برش در داخل دهان حد فاصل لب و فک تحتانی قابل انجام است و پس از بلند کردن نسج نرم قسمت پائینی چانه را بریده و پس از به جلو کشیدن در جای مناسب با پیچ های مخصوص ثابت می کنند.مزیت این روش آن است که از جسم خارجی برای تقویت چانه استفاده نمی شود و چانه را به اندازۀ دلخواه می توان جلو آورد.

 

تزریق چربی بمنظور جلو آوردن چانه

تزریق چربی نیز روش دیگری برای برجسته کردن و جلو کشیدن چانه است. بدین منظور با بی حسی موضعی چربی از شکم یا ران خود فرد ساکشن می شود. پس از سانتریفیوژ کردن و تخلیص، این چربی در ناحیه چانه تزریق می شود.

 

استفاده از پروتز برای تقویت چانه

استفاده از پروتز برای تقویت چانه و جلو آوردن آن روشی بسیار مناسب است. پروتزها دارای جنس های متفاوت و شکل و اندازه و ابعاد مختلفی دارند و این امر دست جراح را در انتخاب شکل و نوع مناسب برای هر فرد متقاضی جلو آوردن چانه باز نگاه می دارد.
جنس پروتزها از ماده مخصوصی که شبیه پلاستیک فشرده است ساخته شده اند و برای بدن بی ضررند. مزیت این پروتز ها برخلاف سایر روش های فوق که دوام زیاد ندارند اینست که دائمی هستند، جذب نمی شوند و با ضربه نمی شکنند. شکل بعضی از آنها به نحوی است که فقط چانه را جلو می آورد. بعضی دیگر آنوتومیکال هستند یعنی از آناتومی طبیعی چانه پیروی می کنند و نه تنها چانه را جلو می آورند که انحنای طبیعی چانه را نیز پوشش می دهند.


دو روش برای تعبیه پروتز در چانه وجود دارد از طریق دهان و از طریق ناحیه چانه.برش در داخل دهان احتمال عفونت زخم و پروتز و تشکیل فیستول های دهانی وجود دارد اما در روش ناحیه چانه اسکار زیر چانه کوچک و بدون دید و محو است.

 

دکتر مجتبی احمدی نژاد | بهترین دکتر متخصص زیبایی در کرج

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

برچسب ها :

نظر دهید

گزارش