روش های متفاوت جراحی زیبایی شکم

0 0
  • تاریخ : ۱۳۹۸/۴/۲۷
  • بازدید : 606
  • چاپ این صفحه
امتیاز 2.00 تعداد رای 1

جراحی پلاستیک شکم روشی بسیار مطمئن و پر طرفدار در دنیای امروزی محسوب می شود. اثرات حاملگی، پیری و یا کاهش شدید وزن هر کدام از این ها باعث ضعیف شدن پوست در ناحیه شکم می شود و انعطاف پذیری آن را از بین می رود،

جراحی پلاستیک شکم روشی بسیار مطمئن و پر طرفدار در دنیای امروزی محسوب می شود. اثرات حاملگی، پیری و یا کاهش شدید وزن هر کدام از این ها باعث ضعیف شدن پوست در ناحیه شکم می شود و انعطاف پذیری آن را از بین می رود، جراحی پلاستیک شکم موجب شده است ظاهر ناخوشایند در ناحیه شکم کاملاً بر طرف شود.
تناسب اندام و داشتن بدنی خوش فرم خواسته همه خانم ها و آقایان در همه سنین است  عدم وجود چربی های اضافه در شکم و پهلوها فرم زیبایی به بدن خواهد داد اما داشتن یک شکم تخت و پهلوهای بدون چربی خیلی هم آسان نیست در بعضی از مواقع با ورزش نیز  نمی توان به این امر دست یافت و به همین دلیل این افرا به جراحی زیبایی شکم روی می آورند . وجود چربی اضافی در اطراف کمر و شکم  علاوه بر اضافه وزن، ظاهر ناخوشایندی نیز دارد. جراحی زیبایی شکم بهبود چشمگیری را در تناسب اندام شما  ایجاد می‌کند.

روش های متفاوت جراحی پلاستیک و شکم

جراحی زیبایی شکم روش‌های مختلفی دارد. نوع و روش کوچک کردن شکم ، با  محل شل‌شدگی شکم تعیین می‌شود. اصطلاح پزشکی جراحی شکم ، عمل جراحی آبدومینوپلاستی است این روش با شستشوی بیش از حد پوست و چربی و سفت کردن ماهیچه های دیواره شکم انجام می شود.

جراحی زیبایی شکم

روش های متفاوت جراحی زیبایی شکم | ابدومینوپلاستی

 چرا آبدومینوپلاستی؟

عمل جراحی زیبایی شکم  در سراسر جهان بسیار رایج شده است. در این جراحی فرم ناحیه شکم را تغییر داده و ظاهر آن صاف تر و شکیل تر می شود . در این عمل علاوه بر عمل صاف کردن شکم در مواردی انحنای پهلوهارا نیز دستخوش تغییرات می دهند و ظاهری صاف تر و تراشیده تر پیدا می کنند . عمل صاف کردن شکم جایگزین اندام ورزیده یا کاهش وزن نمی شود . در این عمل پوست اضافی در شکم را محکم تر کرد ومیزان کمی چربی هم با این عمل از بدن خارج میکنند.
جراحی  آبدومینوپلاستی تحت یک بیهوشی عمومی کامل طول و تقریباً دو ساعت طول می کشد. بعد از جراحی باید به مدت دو یا سه شب در بیمارستان بستری  شده و حداقل 10 روز در خانه بمانید. قبل از جراحی، جراح به ناحیه شکمی شما را بررسی کرده و مناطق را با یک قلم مشخص می کند و پوست های اضافی را از بین می برد. جراح پلاستیک نیز جای زخم های مشخص شده را برای از بین بردن بررسی می کند در این مشاوره، مشخص می شود که کدام مناطق شکم نیاز به کار بیشتری دارد و از چه راهی برای رسیدن به نتایج مطلوب مناسب است.
با بریدن و برداشتن شکم پوست اضافی و گاهی برداشتن چربی با زدن برش جراحی انجام میشود فرم دهی به بدن با تغییر وضعیت عضله و همچنین ممکن است برای بزرگ کردن از پروتز یا بافتهای بدن استفاده شود. به طور معمول برشهای جراحی برای صاف کردن شکم بالای استخوان عانه زده میشود طول و محل این برشها ارتباط مستقیم با اناتومی بدن شما و میزان اصلاح لازم دارد. عضله زیر پوست با بخیه های دائمی که غیر قابل مشاهده هستند، ترمیم می شود. دلیل اصلاح عضله زیر پوست، ایجاد یک پایه ی انعطاف پذیر است. جراح در طول خط برش اصلی را سوزانده و پوست اضافی را برداشته و جراح پلاستیک جای زخم ها را از بین می برد.

بعد از جراحی زیبایی شکم تورم وجود دارد؟

تورم بعد از جراحی امری کاملاً طبیعی است و این تلاشی است که بدن برای درمان خود انجام می دهد. بعد از مدت کوتاهی تورم کم شده و شما می توانید تغییرات اندام خود را مشاهده کنید. روند بهبود افراد متفاوت است اما معمولا بهبودی بین دو تا سه هفته طول خواهد کشید. با این حال، برای برخی افراد فرآیند بهبودی ممکن است بیش از یک ماه طول بکشد.
روش آبدومینوپلاستی زمانی انجام می شود که تجمع چربی درناحیه پایین یا میانی شکم باشد یا کل شکم را در بر گیرد و علاوه بر اینکه کل شکم را در بر می گیرد تا پشت ادامه می یابد. با این عمل، علاوه بر اصلاح پوست و حذف چربی اضافه در ناحیه شکم می توان جداشدگی عضله راست جداره شکم که به ویژه در برخی از زنان پس از بارداری ایجاد می شود را نیز برطرف کرد.

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم | لیپوساکشن

عمل زیبایی شکم برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که وزنشان ثابت است و چاق نیستند اما پوست شکم اضافی دارند. عمل صاف کردن شکم در بارداری اختلال ایجاد نمیکند با این همه تنایج مثبتی که از عمل نصیبتان شده است به دنبال بارداری تا حد زیادی از دست می رود. عمل فرم دهی به شکم و پهلو و باسن پس از کاهش وزن را باید جراح پلاستیک انجام دهد که دارای بورد تخصصی و تجربه عمل پیکرتراشی چربی و روشهای فرم دهی به بدن با جراحی باشد.

روش لیپوماتیک

دراین روش تخریب چربی فیزیکی می باشد.در روش لیپوماتیک حرکات لرزشی کانولا به شکل آزاد در آمده و سپس چربی ها را تدریجی بدون درد و خون ریزی از بدن استخراج می نمایند. دراین روش سیستم ایمنی فعال بوده و از بافت های بدن نظیر اعصاب، رگ های خونی، ماهیچه ها محافظت می کند.
به دلیل عدم استفاده از لیزر فیبروز در نواحی بافت زیر پوست بسیار اندک می باشد، به همین علت برای شکم بانوانی که تاکنون زایمان نداشته اند استفاده از این روش مناسب می باشد. روش عمل لیپوماتیک به شکل شگفت انگیزی پوست را سفت می کند و سلولیت بدن را رفع می نماید، اما به دلیل اینکه به سلول های چربی آسیبی وارد نمی نماید چربی های استخراج شده را می توان به طور همزمان به گونه، چروک های پوستی، لب، پشت دست ، صورت و سینه و… تزریق نمود .

آبدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم | لیپوساکشن | پیکرتراشی

روش پیکر تراشی یا جراحی زیبایی شکم

پیکرتراشی چربی در حجم زیاد یعنی خارج کردن بیش از 5 لیتر چربی و مایع در یک جلسه .در چنین عملی احتمال بروز عدم تعادل شدید مایعات و الکترولیتهای بدن و ایجاد ارتیمی احتمال بروز عدم تعادل شدید مایعات و الکترولیتهای بدن و ایجاد آرتیمی یا شوک بالا میرود . جایگزین کردن مایعات از دست رفته در هر شکلی از پیکرتراشی چربی برای سلامت بیمار ضروری است، تزریق مایع بیش از حد بیمار مخاطرات خود را دارد. 

دکتر مجتبی احمدی نژاد | متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی توراکس

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

نظر دهید

گزارش