جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟ | چرا جراحی پلک انجام می دهیم؟

0 0
  • تاریخ : ۱۳۹۸/۷/۱
  • بازدید : 76
  • چاپ این صفحه
امتیاز 0.00 تعداد رای 0

در میان جراحی های زیبایی پر طرفدار، جراحی پلک، اخیراً به روشی برای دستیابی به زیبایی تبدیل شده است. در این میان معمولا زنان آمار بالایی را در انجام این اعمال به خود اختصاص داده اند. جراحی پلک چشم، برای برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها و بالا کشیدین گوشه ی بالای چشم و ابرو طراحی شده است .

در میان جراحی های زیبایی پر طرفدار، جراحی پلک، اخیراً به روشی برای دستیابی به زیبایی تبدیل شده است. در این میان معمولا ً زنان آمار بالایی را در انجام این اعمال به خود اختصاص داده اند. جراحی پلک، برای برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها و بالا کشیدین گوشه ی بالای چشم و ابرو طراحی شده است.

 

اهمیت جراحی پلک

جراحی پلک نوعی جراحی است که افتادگی پلک ها را ترمیم می کند و ممکن است شامل جراحی پوست، ماهیچه ها و چربی های اضافی چشم باشد. با افزایش سن ، پلک های شما افتاده می شوند و ماهیچه های پشتیبان آنها ضعیف می شوند. در نتیجه ، چربی اضافی ممکن است در بالا و زیر پلکهای شما جمع شود و باعث افتادن ابروها ، افتادن گوشه های چشم و تشکیل کیسه های زیر چشم شود.
با این حال پیرتر به نظر می رسید، این مشکلات می تواند به حدی باشد که قسمتهای فوقانی و بیرونی میدان دید شما را کاهش دهد. جراحی پلک  می تواند با برداشتن بافت اضافی از پلک های فوقانی شما بینایی شما را بهبود بخشد و باعث شود چشم شما جوان تر و هوشیار تر ظاهر شود.

 

انواع جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک در بسیاری از موارد جهت برداشتن  پف بالای چشم درخواست می شود. جراحی پف پلک  ممکن است برای دو پلک بالا، دو پلک پایین یا برای هر چهار پلک در یک جراحی انجام شود. این جراحی شامل جراحی پلک تحتانی، جراحی پلک فوقانی و جراحی پلک فوقانی و تحتانی به صورت توام می باشد.

 

مراحل جراحی پلک بالا

در جراحی پلک بالا ماده بی حس کننده لیدوکایین در اطراف پلک  تزریق می شود. بعد از بی حسی برشی روی چین طبیعی پلک  زده می شود. با این برش در جراحی پلک بالایی چشم، احتمال اینکه  اثری از جای برش روی پلک ها باقی بماند، بسیار کم است.
جراح هر گونه پوست اضافی شل و آویزان که مانع  دید یا خستگی چشم می شود را برمی دارد. در صورت لزوم بافت‌هاي چربي نیز خارج می شوند. بعد از اتمام جراحی پلک بالایی محل برش با نخ بسیار نازک بخیه زده می شود.

 

مراحل جراحی پلک پایین

جراحی پلک پایین نسبت به جراحی پلک بالا حساس تر می باشد. برش ها زیر خط مژه و یک میلی متر پائین تر از مژه های پلک پائینی زده می شود و در پایان عمل با بخیه های ظریفی دوخته می شود.
کیسه های چربی زیر چشم که متصل به عضلات اطراف چشم و پلک پایینی هستند با ایجاد برش در داخل حفره چشم برداشته می شود. و از این طریق چربی ها و پوست های اضافه برداشته می شوند و در صورت ضرورت می توان چربی ها را اضافه نمود تا در زیر پلک ها سطحی هموار ایجاد شود. 
بعد از جراحی زیبایی پلک اطراف چشم ها متورم و کبود می شود. تورم و کبودی بعد از جراحی پلک در عرض یک الی دو هفته با رعایت دستورالعمل ها برطرف می شود. اغلب نتیجه نهایی جراحی زیبایی پلک ها بعد از چند ماه ظاهر شود.

 

جراحی پلک با لیزر

لازم است که پیش از اقدام به عمل جراحی پلک با لیزر ،باید چشم ها در ابتدا توسط متخصص چشم معاینه شوند،و اگر از نظر متخصص مشکلی در رابطه با عمل برطرف کردن افتادگی پلک وجود نداشته باشد، می توان اقدام به جراحی پلک با لیزر نمود.
جراحی پلک با لیزر درمانی برای برطرف کردن افتادگی پلک ها است. این روش شامل ایجاد برش کوچک در درون پلک و کاهش عضله پلک (جراحی برش عضله لواتور) و یا وصل کردن پلک به عضله پیشانی (جراحی اسلینگ) است. انجام این جراحی ها به راحتی پلک فوقانی را بلندتر می کند.
قبل از شروع جراحی پلک با لیزر، اندکی از پوست بیمار برداشته می شود و محل چربی های اضافی علامت گذاری می شود. در افراد بزرگتر این عمل با بی حسی موضعی انجام می شود، اما در افراد کم سن از بیهوشی عمومی کامل استفاده می شود.  زیرا برای حفاظت از چشم ها، یک محافظ فلزی در پلک ها جای می گیرد.
پوست زائد با کمک برش لیزری حذف می شود و این برش پلک برای پنهان شدن جای برش در ناحیه ای انجام می شود که پوست پلک چین و چروک دارد. اگر نیاز به سفت کردن و کشیدن پلک باشد نواری از عضله نیز برداشته می شود. در نهایت لبه‌ های پوست را به همدیگر نزدیک می کنند و بخیه می زنند.  بعد از عمل محافظ های فلزی برداشته می شود و با کمک محلول سالین چشم ها شستشو داده می شود و سپس پماد آنتی‌بیوتیک و اشک مصنوعی در چشم‌ ها ریخته می شود، و در نهایت بسته های خنک کننده رو ی پلک ها برای کاهش التهاب گذاشته می شود. 
به طور میانگین می توان گفت که برای جراحی پلک با لیزر،نیم ساعت تا یک و نیم ساعت زمان مورد نیاز است، برای جراحی هر دو پلک بالا و پایین به صورت هم زمان نیاز به ۴۵ دقیقه زمان است.

 

دکتر مجتبی احمدی نژاد | بهترین دکنر جراحی زیبایی در کرج

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

نظر دهید

گزارش