روش تزریق بوتاکس پیشانی در رفع چین و چروک ها

0 0
 • تاریخ : ۱۳۹۸/۷/۱
 • بازدید : 113
 • چاپ این صفحه
امتیاز 0.00 تعداد رای 0

تزریق بوتاکس پیشانی همانند بوتاکس سایر قسمت های صورت متقاضیان بسیاری را به خود اختصاص داده است چرا که یکی از ساده ترین روش های جوانسازی پوست محسوب می شود. 

تزریق بوتاکس پیشانی همانند بوتاکس سایر قسمت های صورت متقاضیان بسیاری را به خود اختصاص داده است چرا که یکی از ساده ترین روش های جوانسازی پوست محسوب می شود. بوتاکس پیشانی با هدف از بین بردن خطوط افقی و خطوط اخم قابل انجام است. 

 

عوامل پدید آورنده ی خطوط پیشانی

 • خطوط افقی پیشانی به دلیل بالا بردن متعدد ابروها در طول زمان ایجاد می شود.
 • خطوط موازی بین دو ابرو یا خطوط اخم همانطور که از نام آن پیداست با اخم کردن و چین دادن به ابروها ایجاد می شود.
 • عامل دیگر در ایجاد خطوط افقی پیشانی افتادگی ابروها با بالا رفتن سن است، زیرا عضلات پیشانی در تلاش است که مانع از افتادگی ابروها شود و آن ها را به سمت بالا بکشد، این امر موجب شلی عضلات پیشانی و بروزخطوط پیشانی می شود.

 

چگونگی خلاص شدن از شر چین و چروک های پیشانی

با تزریق مقدار کمی از بوتاکس به ماهیچه‌ی فعال پیشانی، ماهیچه ها فلج می شوند و به مرور از میزان چین و چروک آن کاسته می‌شود. معمولاً تأثیر تزریق بوتاکس به پیشانی با گذشت یک هفته بعد از تزریق نمایان می شود و در بیشتر موارد نتایج حاصل از بوتاکس رضایت بخش خواهد بود.

انجام تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس پیشانی | ماندگاری بوتاکس پیشانی

تزریق چند واحد بوتاکس در پیشانی مجاز است؟

در تزریق بوتاکس پیشانی برای خطوط افقی، پزشکان می توانند تا 20 واحد بوتاکس تزریق کنند، برای خطوط اخم بین ابرو (یا خطهای گلوبری)، حداکثر 20 واحد تعیین شده است. این بدان معنی است که شما می توانید تا 40 واحد بوتاکس در پیشانی خود دریافت کنید. بوتاکس در دوز بین 50 تا 200 واحد در هر سرنگ تزریق می شود. برخی از پزشکان می گویند به طور متوسط 8 تا 20 واحد به پیشانی تزریق می کنند. تولید کنندگان بوتاکس دوز 4 واحد را در هر 5 مکان روی پیشانی پیشنهاد می کنند که در کل 20 واحد است.

پزشک شما ممکن است ابتدا با دوز کم در هر تزریق شروع کند. معمولاً دو تا چهار هفته به شما زمان می دهند تا ببینند که این دوز برای شما چگونه کار می کند. در نهایت، پزشک شما در بازدیدهای بعدی تعیین می کند که چند واحد بوتاکس، برحسب نوع پوست، میزان چین و چروک و... برای پیشانی لازم دارید. سپس می توانید چند واحد اضافی دریافت کنید.

اگرچه استفاده از بوتاکس در پیشانی توسط FDA تأیید شده است، اما حتماً می بایست پزشکان متخصص و کاملاً واجد شرایط تزریق بوتاکس پیشانی را انجام دهند. علت آن است که در حالی که بوتاکس می تواند در صاف کردن چین و چروک موثر باشد، می تواند باعث شل شدن بیش از حد ماهیچه ها شود، در نتیجه افتادگی ابرو یا حتی ناهموار شدن ابروها را سبب می شود. بنابراین دوز تزریق باید با دقت کنترل شود.

 

مراحل تزریق بوتاکس به پیشانی

 • متقاضی بوتاکس پیشانی بر روی تخت‌های مخصوص به حالت نیمه نشسته، می‌نشیند.
 • پیشانی تمیز و پاکسازی می‌شود.
 • با استفاده از ماژیک‌های مخصوص، پوست در قسمت‌هایی که تزریق قرار است در آن انجام شود علامت گذاری می‌شود.
 • تزریق بوتاکس برای درمان خطوط افقی پیشانی معمولاً با تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها همراه است. چرا که اگر بوتاکس فقط به عضلات پیشانی تزریق گردد باعث سنگینی و یا حتی افتادگی ابروها می‌شود.
 • سپس بوتاکس به نواحی علامت گذاری شده تزریق می شود. این کار چیزی در حدود یک تا دو دقیقه زمان می‌برد.
 • بعد از تزریق فشار کمی به عضله‌ی پیشانی وارد می‌شود تا از کبود شدن آن جلوگیری شود.

 

بعد از بوتاکس پیشانی

 • تا چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس از خوابیدن روی محل تزریق و یا ماساژ دادن پیشانی پرهیز کنید چون این کار باعث جابه‌جایی بوتاکس به سمت پلک بالایی می شود و منجر به احساس سنگینی در پلک و یا افتادگی پلک می شود. اثر بوتاکس روی پلک طبیعی است و طی 7 تا 21 روز از بین می رود.
 • چناچه بعد از تزریق بوتاکس دچار سر درد شدید مسکن بخورید.
 • ممکن است در ناحیه تزریق کبودی ایجاد شود که معمولاً طی چند روز بر طرف خواهد شد.

 

میزان ماندگاری بوتاکس پیشانی بعد از تزریق  

به طور معمول تأثیر بوتاکس بین 3 تا 6 ماه ماندگار خواهد بود. بعد از این مدت ریلکسی ماهیچه از بین می رود و چروک‌ها و خطوط دوباره نمایان می شوند و نیاز به تزریق مجدد خواهد بود. اما به دلیل این که بعد از هر بار تزریق بوتاکس ماهیچه‌ها منفبض می‌شوند خطوط پوستی به مرور زمان کم عمق‌تر و کوچک‌ تر می شوند. در برخی از موارد از بیماران به اصطلاح بوتاکس اولی ها خواسته می‌شود تا بعد از 2 تا 3 هفته از تزریق اول برای معاینه و یا تمدید تزریق دوباره به پزشک مراجعه نمایند. 

رفع چین چروک و خطوط اخم با بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی | ماندگاری بوتاکس پیشانی

معایب و عوارض بوتاکس پیشانی

به دنبال مزایای بوتاکس، لازم است معایب تزریق بوتاکس پیشانی را بدانیم. از جمله شایع ترین معایب بوتاکس پیشانی می توان به ایجاد عفونت و تورم مناطق مختلف صورت اشاره کرد. ایجاد واکنش های آلرژیک در فرد می تواند مشکل بعدی باشد. البته بوتاکس پیشانی به تنهایی نمی تواند عوارض چندانی داشته باشد، چیزی که این عوارض را به وجود می آورد، دوز مصرف این دارو می باشد.

عوارض موقتی بوتاکس پیشانی قرمزی، التهاب، خارش، سردرد و تهوع می باشد که زودگذر هستند و پس از مدت زمان خاصی از بین می رود. چنانچه تزریق بوتاکس را در مراکز معتبر زیر نظر پزشک انجام دهید، معمولا عارضه خاصی به دنبال نخواهد داشت.

 

دکتر مجتبی احمدی نژاد | بهترین دکتر بوتاکس 

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

نظر دهید

گزارش