تزریق بوتاکس زیر چشم

0 0
  • تاریخ : ۱۳۹۸/۷/۱۱
  • بازدید : 373
  • چاپ این صفحه
امتیاز 0.00 تعداد رای 0

افرادی که از دایره های تیره و کیسه های زیر چشم رنج میبرند، به تزریق بوتاکس زیر چشم روی می آورند. در تزریق بوتاکس دور چشم مهارت پزشک از اهمیت بالایی برخوردار است

افرادی که از دایره های تیره و کیسه های زیر چشم رنج میبرند، به تزریق بوتاکس زیر چشم روی می آورند. در تزریق بوتاکس دور چشم مهارت پزشک از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا ناحیه دور چشم، جزء نواحی حساس صورت محسوب می شود. همچنین بوتاکس گودی زیر چشم با پر کردن فضای خالی زیر چشم که، به دلیل از دست دادن چربی زیر پوست چشم و یا به دلایل ژنتیکی ایجاد می شود تا چهره لاغر و پژمرده و پیر به نظر بیاید منجر می شود که حالت طبیعی چشم ها حفظ شود. چنانچه سیاهی و تیرگی دور چشم، به دلیل نازک بودن پوست یا کاهش حجم چربی و بافت زیر پوست در ناحیه زیر چشم و گونه باشد، می توان با تزریق بوتاکس، به منظور رفع سیاهی دور چشم و جبران حجم از دست رفته در دور چشم استفاده می‌شود. بوتاکس به تدریج و ظرف چند ماه تا یک سال، جذب بدن می شود، و لازم است مجدداً اقدام به تزریق نمود. 

تزریق بوتاکس زیر چشم | تزریق بوتاکس دور چشم

 

مراحل فرآیند تزریق بوتاکس زیر چشم ها

محل تزریق بوتاکس دور چشم به ماهیچه های اطراف چشم است. علامت گذاری ها و رعایت تقارن قبل از شروع تزریق در نقاطی که قرار است به آنها بوتاکس تزریق کنید به نتیجه ی کار مطلوب کمک شایانی می کند. در ابتدا ناحیه‌ای مورد نظر با الکل تمیز می‌شود. پزشکان بین 1 تا 3 سی سی بوتاکس، با استفاده از میکرو سوزن و سرنگ یکبار مصرف بسته به میزان گودی یا سیاهی زیر چشم به ماهیچه ی زیر چشم یا اطراف چشم تزریق می کنند. مزیت تزریق بوتاکس اینست که بلافاصله بعد از تزریق قادر به انجام فعالیت های روزانه خود خواهید بود. بعد از گذشت  یک هفته تا 14 روز می توانید شاهد نتایج تزریق بوتاکس در زیر چشم باشید و تورم، یا گودی، پف و سیاهی زیر چشم ها بهبود پیدا می کند و با افزایش حجم پوست اطراف چشم به میزان مشخص به زیبایی چهره افزوده می گردد.

در طول فرایند تزریق بوتاکس زیر چشم، ممکن است احساس ناراحتی و کمی درد داشته باشید هنگام تزریق بوتاکس زیر چشم، می توان از کمپرس یخ استفاده کرد، نگه داشتن کمپرس یخ به مدت 30 ثانیه باعث می شود قبل از تزریق بوتاکس دور چشم موضع بی حس شود. بهتر است تزریق بوتاکس در زیر چشم را هر 4 الی 6 ماه تکرار کنید تا همیشه چهره ی جوانی داشته باشید.

 

ماندگاری رفع گودی چشم با تزریق بوتاکس زیر چشم

ماندگاری بوتاکس منتقل شده به اطراف و زیر چشم به منظور رفع گودی آن به نوع بوتاکس تزریق شده و بدن فرد بستگی دارد و می تواند بین ۶ ماه تا یکسال ماندگاری داشته باشد و در هر فردی این میزان از ماندگاری متفاوت خواهد بود.

 

ممنوعیت های تزریق بوتاکس زیر چشم

افراد زیر 18 سال و یا بالای 70 سال ممنوعیت تزریق بوتاکس زیر چشم خواهند داشت. معمولا در سنین بالا آتروفی عضلانی به صورت معکوس انجام می شود و چین و چروک های بدن افزایش خواهد یافت.
در بیماری میاستنی گراویس اغلب با  ضعف هایی که در عضلات بدن وجود دارد با تزریق بوتاکس ممکن است بدتر شود.
چنانچه در حال مصرف داروهای ضعیف کننده عضلات مانند آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزید ( جنتامایسین، آمیکاسین و …) و تتراسایکلین معمولا تزریق بوتاکس انجام نمی شود. 

بوتاکس زیر و دور چشم

تزریق بوتاکس دور چشم | تزریق بوتاکس زیر چشم

 

مراقبت های بعد از انتقال و تزریق بوتاکس زیر چشم

قرمزی پوست در محل تزریق و همچنین احساس کمی درد بعد از تزریق بوتاکس زیر چشم کاملاً طبیعی است، استفاده از کمپرس آب سرد طی چندین ساعت این حس را برطرف می کند.

در 24 ساعت اول بهتر است که از انجام ورزش های سنگین و همچنین مصرف الکل خودداری کنید.

برای جلوگیری از جابه جایی محلول تزریق شده به چشم بین 3 تا 4 ساعت بعد از تزریق از خوابیدن و همچنین دراز کشیدن پرهیز کنید.

از خوردن مسکن هایی مانند ایندومتاسین، ایبوپروفن، آسپرین و … تا چندین روز بعد از تزریق بوتاکس دور چشم دوری کنید. زیرا باعث تشدید کبودی در نواحی تزریق می شود.

چنانچه مجبور به استفاده از مسکن هستید با دستور پزشک می توانید از استامینوفن استفاده کنید.

 

عوارض تزریق بوتاکس دور چشم

در مورد مضرات بوتاکس دور چشم در صورتی که در نقاط مناسب و با مهارت تزریق شود و نکات بعد از تزریق رعایت شود  عارضه خاصی ندارد. مقدار تزریق بوتاکس زیر چشم بسیار ناچیز است و احتمال جابه جا شدن آن تقریبا وجود ندارد.تزریق بوتاکس دورچشم کاری تخصصی می باشد که می بایست توسط متخصص پوست و مو و زیبایی و با دوز مناسب و مهارت کافی تزریق انجام شود، تزریق زیادی بوتاکس و تکنیک غلط تزریق باعث صدمه دیدن چشم و عضلات اطراف آن خواهد شد.
برخی از مضرات بوتاکس دور چشم که ممکن است بعد از تزریق با آن مواجه شوید شامل:
اختلال در بینایی
بی حس شدن چشم ها
افتادگی پلک بالا یا پایین
اشکی شدن چشم ها
سنگین شدن پلک ها
خونریزی در ناحیه تزریق
کبودی در ناحیه تزریق
درد و قرمزی در ناحیه تزریق

برخی از این عوارض ممکن است در عرض چند ساعت تا چند روز برطرف شود و برخی دیگر نیاز به مراجعه به پزشک و درمان فوری دارد.

 

 

دکتر مجتبی احمدی نژاد | فوق تخصص جراحی زیبایی
 

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

نظر دهید

گزارش