نقاط مورد استفاده تزریق بوتاکس

0 0
  • تاریخ : ۱۳۹۸/۹/۱۶
  • بازدید : 162
  • چاپ این صفحه
امتیاز 0.00 تعداد رای 0

نقاط مورد استفاده تزریق بوتاکس به منظور رفع چین و چروک و جوانسازی پوست و همچنین کاهش تعریق بیش از حد در زیر بغل یا کف دست، بنا به درخواست متقاضی و ناحیه ی مورد نظر می تواند متفاوت باشد و محدودیتی برای تزریق بوتاکس صورت در نقاط مختلف وجود ندارد.

نقاط مورد استفاده تزریق بوتاکس به منظور رفع چین و چروک و جوانسازی پوست و همچنین کاهش تعریق بیش از حد در زیر بغل یا کف دست، بنا به درخواست متقاضی و ناحیه ی مورد نظر می تواند متفاوت باشد و محدودیتی برای تزریق بوتاکس صورت در نقاط مختلف وجود ندارد. بوتاکس روی چین و چروک هایی که هنوز کاملاً مشخص نیستند موثر است و روش پیشگیرانه محسوب می شود.

به منظور ایجاد شادابی و جذابیت چهره تزریق بوتاکس صورت از بهترین راه ها است. چین و چروک های پوستی موجب می شوند چهره خسته تر به نظر آید و شادابی سابق را نداشته باشد. با انجام انواع روش های تزریق بوتاکس در کمترین زمان ممکن می توان به پوستی عاری از چین و چروک دست یافت.

بوتاکس زیر چشم

 

بوتاکس باعث کاهش موقت چین و چروک می شود:

رفع خط بین ابروها

رفع خطوط پیشانی

در کناره چشم ها و چین روی بینی

خطوط لبخند

 

تزریق بوتاکس زیر چشم

تزریق بوتاکس ممکن است ظاهر خطوط و چین و چروک اطراف چشم را از بین ببرد اما سوالی که مطرح است این است که آیا بوتاکس می تواند دایره های تیره و کیسه های زیر چشم را کاهش دهد؟

چروک های ایجاد شده ریز یا عمیق، گودی و کبودی زیر چشم را نیز می توان با تزریق دوز مناسب از بوتاکس برطرف نمود به شرط آنکه این عمل توسط یک پزشک ماهر انجام شود چرا که چشم ها ناحیه ی حساسی هستند و نمی توان برای تزریق بوتاکس زیر چشم، یا اطراف آن به هر کسی اعتماد کرد.

گودی و تیرگی زیر چشم  اغلب به دلیل عوامل ژنتیکی و از بین رفتن چربی لازم در زیر چشم ایجاد می شود وموجب می شود چهره ی فرد لاغرتر و پیرتر جلوه کند، از این رو درمان گودی زیر چشم و کبودی در شادابی پوست و چهره ی فرد تاثیر به سزایی خواهد داشت. با انجام تزریق بوتاکس زیر چشم می توان چروک ها و گودی زیر چشم را با اثر پرکنندگی بوتاکس برطرف نمود، و ناحیه ی فرو رفته یا گود را با پلک تحتانی و گونه همتراز کرد.

متخصص برای تزریق بوتاکس زیر چشم بین 1 الی 3 سی سی بوتاکس که با نمک ترکیب شده است را به ماهیچه ی زیر چشم تزریق می کند. در طول فرایند تزریق بوتاکس در زیر چشم، احساس ناراحتی و کمی درد طی فرآیند تزریق بوتاکس کاملاً طبیعی است.

با گذشت چند روز تغییراتی را در زیر چشم ها خواهید دید و بعد از گذشت یک الی دو هفته نتایج تزریق بوتاکس زیر چشم کاملاً مشهود است. برای اینکه چهره ی جوانی داشته باشید توصیه می شود تزریق بوتاکس زیر چشم را هر 4 تا 6 ماه تکرار کنید. بعد از تزریق بوتاکس در زیر چشم ها شاهد بهبود تورم، پف و سیاهی زیر چشم ها خواهید بود، به ویژه در افرادی که سیاهی و فرورفتگی زیر چشم هایشان در مراحل اولیه خود قرار دارد.

تزریق بوتاکس صورت | نقاط تزریق بوتاکس

 

تزریق بوتاکس خط اخم

خط اخم، چروک‌های عمودی هستند که روی پیشانی و بین دو ابرو آشکار می شود و ناشی از حرکات بیش از حد چهره در حالاتی خاص می باشد. محل تزریق بوتاکس خط اخم بر روی خطی که ایجاد شده انجام می شود و ماهیچه های اطراف آن کاملاً فلج می شود.

 

دو نوع خطوط اخم داریم

•خط اخم ثابت: که در حالت عادی هم وجود دارد. این نوع خطوط با تزریق بوتاکس به تنهایی از بین نمی ‌رود و نیاز به تزریق ژل هم وجود دارد.

•خط اخم حرکتی: این نوع از خط اخم در حالت عادی وجود ندارد، این نوع با تزریق بوتاکس به طور کامل از بین می‌رود.

 

کاربرد تزریق بوتاکس زیر بغل

تعریق غیر عادی و بیش از حد می تواند بسیار خسته کننده باشد. تعریق زیر بغل حتی در هوای سرد و حتی بدون فعالیت نیز رخ می دهد. زمانی که نتیجه قطعی از تشخیص دلایل تعریق زیاد، درمان دارویی و رژیم غذایی حاصل نشود پزشکان تزریق بوتاکس را توصیه می کنند. تزریق بوتاکس برای درمان عرق زیر بغل کاملاً بدون عارضه است و مشکلی برای بیمار ایجاد نمی شود. البته این امر زمانی بدون عارضه خواهد بود که پزشک در کار خود مهارت کافی داشته باشد.

تزریق بوتاکس زیر بغل، از طریق تاثیرات آنتی کولینرژیک و تاثیر آن بر غدد برون ریز ترشح کننده عرق تاثیر خود را اعمال می کند. در روش درمان تعریق زیر بغل با روش تزریق بوتاکس، نواحی ای از زیر بغل با علامت گذاری مشخص خواهد شد و تزریق بوتاکس زیر بغل در 10 الی 15 نقطه از زیر بغل در عمق درمیس به فاصله ۱٫۵ سانتی متر از یکدیگر انجام شده و برای کاهش درد از کمپرس یخ و کرم های بی حسی از قبیل EMLA استفاده می شود تا بیمار هیچ دردی را حین تزریق متحمل نشود. میزان تعریق چند روز پس ازتزریق، به طور قابل توجهی کاهش میابد و پس از مدتی نیز متوقف می شود. بهتر است، تزریق بوتاکس بین شش تا نه ماه تکرار شود. تزریق بوتاکس موجب می شود، اعصاب سمپاتیک به حد نرمال خود برسد و در نتیجه تحریک پذیری آنها تا حد زیادی کاهش می یابد و عارضه تعریق بیش از حد زیر بغل از بین می رود.

 

کاربرد تزریق بوتاکس به کف دست

عرق کردن بیش از حد دست بیماری موضعی تحت عنوان هایپرهیدروزیس می باشد، به نحوی که عملکرد و زندگی روزمره ی شخص مبتلا را تحت تاثیر قرار می دهد. در صورت عدم پاسخگویی به سایر درمان ها می توان از روش درمانی تزریق بوتاکس به کف دست بهره برد.

بوتاكس بايد در قسمت عميق درم، جايى كه غدد عرق قرار دارند، تزريق شود. تعداد تزريق بستگى به وسعت ناحيه مبتلا دارد، معمولاً در هر دست ۲۰ نقطه ( ۵۰ واحد) بوتاکس به کف دست و انگشتان بطور سطحی تزریق می شود.  بطور متوسط در هر سانتى‌متر مربع پوست يك تزريق انجام مى‌شود. ممکن است ضعف موقت در دست ها احساس شود که جای نگرانی ندارد و بعد از گذشت یک تا دو هفته ضعف عضلانی ناشی از تزریق بوتاکس برطرف می شود. زمان ماندگاری این روش حدود ۷ تا 9 ماه است که با تکرار تزریق می تواند تا یک سال هم افزایش یابد و بعد از چند نوبت تزريق (تقریبا سالی یکبار)، تعريق تا حد زيادى كاهش خواهد يافت.

بعد از گذشت 2 تا 4 روز از تزریق نتایج اولیه مشهود خواهد بود و بعد از دو هفته تاثیر اصلی آن قابل مشاهده است.

 

موارد استفاده از بوتاکس بینی

تزریق بوتاکس به بینی برای از بین بردن خطوط خرگوشی کاربرد دارد. خطوط خرگوشی در بعضی افراد به هنگام خندیدن و یا انقباض عضلات چشم در دو طرف بینی ایجاد می شود و با تزریق بوتاکس این چروک ها محو می شوند.

مورد دیگر برای تزریق بوتاکس به بینی در بالا بردن نوک بینی است. در بعضی افراد هنگام خندیدن عضله موجود در لب فوقانی منقبض شده و نوک بینی را به سمت پایین می کشد. در این افراد می توان با تزریق بوتاکس به عضله ی موجود در لب فوقانی، از پایین آمدن نوک بینی بویژه در هنگام خندیدن جلوگیری کرد. در بقیه افراد که این عضله نوک بینی را پایین نمی کشد انجام بوتاکس بینی بی تاثیر است و تنها درمان موثر عمل رینوپلاستی است.

عملکرد عضله در درمان این ناحیه حدود 3 – 4 ماه بعد از تزریق بوتاکس به طور تدریجی به حالت اول برمی گردد و نیاز به تزریق مجدد ضرورت میابد.

 

دکتر مجتبی احمدی نژاد | متخصص تزریق بوتاکس در کرج

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

نظر دهید

گزارش