رفع چين و چروك دست با تزریق چربی

دست‌ها نیز در معرض تاثیرات ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، افزایش سن، استرس و فعالیت‌های کاری قرار می‌گیرند. برخی از انواع رایج علائم پیری بر روی پوست  دست های  می توان به ایجاد لکه‌های تیره ، تشکیل چین و چروک و ایجاد ظاهر ناهماهنگ برای پوست، و برجسته شدن رگ‌ها اشاره کرد. علاوه بر این افزایش سن می‌تواند باعث از بین رفتن بافت چربی موجود بین استخوان‌ها و نازک شدن بافت نرم پوست شود که در نتیجه این شرایط، دست‌ها ظاهر استخوانی و پیر پیدا می‌کنند.

مزایای تزریق چربی

چربی از بدن خود فرد گرفته می شود و صد در صد طبیعی است.

احتمال واکنش آلرژیک و پس زدن پیوند وجود ندارد.

مقدار کافی از آن در اکثر افراد برای تزریق در نواحی مورد نیاز وجود دارد .

دوام آن از بسیاری از فیلرهای قابل جذب مانندهیالورو نیک اسیدها بیشتر است. عوارض آن کم  و هزینه آن مناسب است.

هر چند بار که لازم باشد نیز می توان تزریق را تکرار کرد .

 چربی بعد از تزریق خونرسانی می شود و با بدن مانند پیوند پوست جوش می خورد و جزئی از یافت بدن می گردد وبنابراین امکان جابجایی ویا حرکت در زیر پوست ندارد .

می توان آن را یکبار تهیه و به منظور تزریق در دفعات بعدی در یخچال به مدت ۶ماه نگهداری کرد

آمادگی پیش از عمل جوانسازی پوست دست

حداقل چهار هفته قبل از عمل باید مصرف دخانیات قطع شود تا فرایند التیام تسریع شود.

مصرف آسپرین، داروهای ضدالتهابی و بعضی گیاهان دارویی افزایش دهنده خونریزی ممنوع است.

تا حدامکان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید. آفتاب شدید از دو ماه قبل از عمل ممکن است احتمال بروز ضایعه‌های رنگدانه‌ای دائمی روی پوست نواحی درمان شده را افزایش دهد.

    
تزریق چربی به چه صورت انجام میشود ؟

به منظور خارج کردن چربی لازم برای تزریق در دست‌ها و انگشتان، ۲ یا ۳ شکاف کوچک در نواحی مختلف بدن ایجاد می‌کند. پس از استخراج چربی مورد نیاز از نواحی اهداکننده، بافت چربی برای تزریق در ناحیه دست تصفیه می‌شود. پس از آماده سازی چربی پیوندی ، از یک سرنگ برای تزریق سلول‌های چربی به نواحی بین انگشت‌ها و شکاف‌های پوست ناحیه مچ دست استفاده می‌نماید.

در این درمان مقادیر کم چربی به دقت در لایه‌های مختلف پوست تزریق می‌شود. به این ترتیب تشکیل رگ‌های جدید خون و رشد بافت چربی در محل تزریق امکان پذیر می‌شود. در نهایت، بافت چربی تزریق شده سیستم گردش خون خود را به دست آورده و به تدریج با گذشت زمان در بلند مدت، نتایج دائمی مربوط به جوانی و شادابی پوست نمایان می‌شود.

 

 

مراقبت پس از تزریق چربی

پس از این درمان، بیمار می‌بایست دست خود را برای ۲۴ ساعت بالا نگه داشته و پس از آن تا حد ممکن در طول هفته پس از درمان به دست‌های خود استراحت بدهد.

پیروی دقیق از توصیه‌ها و دستورات پزشک در موفقیت‌آمیز بودن عمل و کاهش احتمال بروز عوارض بسیار مهم است.  
قرار دادن کمپرس سرد بر روی ناحیه درمان شده جهت کاهش و کنترل تورم

برای بیمار داروهای مسکن برای حداقل کردن درد تجویز می‌کند.

تماس سریع با پزشک در صورت مشاهده کردن هر گونه نشانه عفونت یا مواجهه با خونریزی شدید یا افزایش ناگهانی درد

 

جوان‌سازی پوست دست و انگشتان

جوان سازی پوست دست و انگشتان می‌تواند به بازیابی ظاهر جوان‌تر و جذاب‌تر دست‌ها و انگشتان کمک کند. درمان با تزریق چربی یک تکنیک پیشرفته برای افرادی است که به دنبال بازیابی دائمی ظاهر جوان و شاداب پوست خود در ناحیه دست‌ها و انگشتان، همراه با ایجاد نتایج طبیعی هستند.

با وجودی که تزریق چربی به صورت یا سینه نیازمند حجم زیادی از سلول‌های چربی است، تزریق چربی برای جوان سازی پوست دست و انگشتان به نسبت نیاز کمتری به بافت چربی دارد و به همین خاطر افراد مختلف با هر وزنی می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند. به این ترتیب اگر شما از نظر بدنی شرایط سالم داشته و به دنبال بازیابی حجم از دست رفته پوست دست و انگشتان خود می‌باشید، تزریق چربی می‌تواند یک روش درمانی مناسب برای شما با حداقل سطح تهاجم باشد.

 بیشتر بدانید: بایدها و نبایدها در تزریق چربی

 

دکتر مجتبی احمدی نژاد | متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی توراکس

به اشتراک بگذارید :
تماس سریع