تزریق ژل و بهترین مارک ژل

تزریق ژل یا چربی یکی از آخرین دستاورد علم پزشکی در جهت هرچه زیباتر کردن انسان است.تزریق ژل در این روزها یکی از پرطرفدار ترین راه های از بین بردن نواقص صورت به شمار می رود در این بین استفاده از بهترین مارک ژل برای تزریق صورت، بهترین مارک ژل برای خط خنده، و بهترین مارک ژل برای تزریق لب خواسته همه افراد است.

بهترین مارک ژل

روزانه هزاران نفر با گونه گذاری تصحیح سایز لب ها و... به هرچه زیباتر کردن صورت و اندام خود می پردازند. با تزریق ماهرانه اندکی از این ژل ها می توان چین های صورت را برطرف نمود ، لب ها را بزرگ نمود ، گونه را تغییر شکل داد و... بدون آن که آثاری روی پوست باقی بماند و بدون نیاز به بیهوشی و از همه مهم تر بدون اثر نامطلوب در دراز مدت.
این ژل ها در واقع در داخل پوست چین های صورت تزریق می شود و چین پر می گردد. تزریق بسیار سطحی بوده لذا هیچگونه خطری نظیر آسیب رسیدن به رشته های عصب و یا رگهای بزرگ را ندارد.

از ژل ها می توان در پر کردن چین های پوستی کنار لب یا همان خط خنده و پر کردن و برطرف کردن چین های پوستی ناحیه بینی و ابروها و چین هایی که در اثر اخم کردن ظاهر می گردد .و همچنین به برطرف کردن چین کنار لب و بینی چین های پیشانی کمک می کند و نیز می توان در برجسته کردن گونه ها، بزرگ کردن لب ها، رفع ضایعات که در اثر بیماریهای مادرزادی یا بیماری های پوستی مثل آکنه یا حوادث و تصادفات ایجاد شده باشد و رفع بد شکلی های چانه ، پر کردن صورت رفع فرورفتگی های زیر گونه و ...از آن استفاده کرد.

بهترین مارک ژل برای تزریق خط خنده کدام است ؟

قبل از هر چیزی باید برای مشاوره و ارزیابی چهره که معمولاً به صورت رایگان انجام می شود، به یک مرکز معتبر مراجعه کنید. بهترین ژل برای خطوط خنده در هر شخص متفاوت است. در نظر داشته باشید که پر کردن خط خنده همیشه به سادگی تزریق مستقیم ژل به خط خنده نیست. در بسیاری موارد، بافت نرم یا ساختار استخوان احاطه شده است که نواحی مربوط را تحت تأثیر قرار می دهدژوویدرم اولترا XC نتایج بسیار خوبی برای خطوط خنده به دنبال دارد. این به عمق خطوط شما بستگی دارد، اولترا XC برای خطوط عمیق تر بهتر عمل می کنند. ژوویدرم ولوما یکی دیگر از گزینه های عالی است، یا خانواده رستیلن بسته به ویژگی های فردی شما می تواند انتخاب خوبی باشد.

ژل های جدید و انعطاف پذیر هیالورنیک اسید، رستیلن دیفاین و رستیلن ریفاین را برای درمان خطوط خنده مناسب است. انعطاف پذیری این ژل ها و ادغام آنها در پوست منجر به نتایج بسیار طبیعی می شود. بهتر است از دیفاین برای چین و چروک های عمیق تر و از ریفاین برای خطوط کم عمق و ریزتر استفاده شود.

بهترین ژل برای تزریق بوتاکس

از بهترین مارک های ژل برای انجام عمل زیبایی تزریق ژل می توان به جوودرم، رستیلین، Revolax درمالکس، مونالیزا، Rejeunesse و ژیسل اشاره کرد.

تقریبا تمامی پرکننده های موجود در بازار بر پایه ی ماده ی به نام اسید هیالورونیک هستند. این ماده در بدن همه ی انسان ها وجود دارد و ساختاری طبیعی دارد. در واقع اسید هیالورونیک و یا HA ماده ای است که حفظ آب و رطوبت در بدن سبب به وجود آمدن حالت ارتجاعی پوست می شود.

با افزایش سن افراد تولید این ماده به تدریج کاهش می یابد و با کاهش این نوع اسید در صورت ممکن است خطوط عمیقی بر روی پوست ایجاد شود. استفاده از اسید هیالورونیک در پرکننده های مختلف به منظور از بین بردن چین و چروک و خطوط عمیق جهت تزریق ژل بهترین گزینه است.

هیدروکسیل آپاتیت کلسیم با نام تجاری Radiesse یکی دیگر از انواع ژل تزریقی در بازار است. این ماده به طور طبیعی در استخوان ها یافت می شود و برای از بین بردن چین و چروک های موجود در صورت به کار گرفته می شود.

از جمله معروف ترین مارک های پرکننده خط خنده می توان به Juvederm و Restylane اشاره نمود. این دو پرکننده به دلیل مزایای فراوانی که دارند با استقبال زیادی مواجه شده اند. از جمله مزایای این دو نوع پرکننده می توان توانایی از بین بردن چین و چروک ها و خطوط عمیق صورت را نام برد.

همچنین این دو نوع ماده شباهت بسیار زیادی به هم دارد و برای افزایش حجم صورت و جوانسازی آن برای تزریق ژل کاربرد دارند. اما Restylane گزینه ی مناسبی برای تقویت لب و اصلاح خط خنده و بینی می باشد در صورتی که Juvederm بیشتر به منظور از بین بردن چین و چروک اطراف چشم ها کاربرد دارد.

بهترین مارک های موجود در بازار

ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر Allergan امریکا

ژل استایلج ساخت لابراتوآر Vivacy فرانسه

ژل تئوسیال ساخت لابراتوآر Teoxane سوئیس

ژل بلترو ساخت لابراتوآر Merz کشور آلمان

ژل آلیاکسین ساخت لابراتوآر IBSA کشور ایتالیا

این برندها در حال حاضر گرانترین ژل های دنیا و ایران برای تزریق در صورت هستند و همچنین معتبرترین تاییدیه های بین المللی را دارند و از همه مهم تر از راه های قانونی وارد کشور می شوند.

ژل هایی هستند که از برندهای نام برده ارزان تر هستند و تاییدیه های وزارت بهداشت را نیز دارند و در درجه آخر ژل هایی هستند که قیمت آنها به شکل شگفت انگیزی ارزان است. باید بدانید این ژل ها غیر استاندارد بوده و استفاده از آنها یعنی به خطر انداختن سلامتی.

برای هر ناحیه معمولاً چه میزان ژل نیاز است؟

برای بزرگ کردن لب حداکثر یک سی سی

رفع خط خنده و خط اخم در محموع یک سی سی نیاز است

برای پروتز گونه یک الی دو سی سی

زاویه سازی صورت، اطراف گونه و فرم V دو الی سه سی سی مورد نیاز است.

برای زاویه سازی فک دو الی چهار سی سی به طور معمول استفاده می شود.

برای رفع فرم غم و خستگی نیمه پایین صورت تزریق یک الی پنج سی سی کافی است.

خط اشک در زیر چشم یک سی سی و کمتر

برای پروتز چانه یک الی دو سی سی کافی است.

تنها عامل مهم در تزریق ژل نوع پرکننده ای که انتخاب می کنید نیست. مهارت و تخصص پزشک معالج نیز در زمینه تزریق ژل و در رسیدن به نتیجه ی مطلوب از اهمیت بالایی برخوردار است.همچنین لازم است که پس از تزریق ژل به توصیه های پزشک خود عمل نمایید و از وارد کردن ضربه و یا فشار به صورت و ناحیه ای که تزریق ژل در آن صورت گرفته است خودداری نمایید.

دکتر مجتبی احمدی نژاد | متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی توراکس

به اشتراک بگذارید :
تماس سریع