بوتاکس پیشانی و عوامل موثر بر هزینه بوتاکس

عوامل زیادی بر قیمت بوتاکس تاثیر گذار هستند. قیمت بوتاکس با توجه به این عوامل از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در این قسمت عوامل موثر بر قیمت بوتاکس بررسی می شوند.

هزینه تزریق بوتاکس بر اساس برند بوتاکس و موضع تزریق بوتاکس متفاوت می باشد.

قیمت بوتاکس پیشانی

عوامل موثر بر قیمت و هزینه بوتاکس

عوامل زیادی بر قیمت بوتاکس تاثیر گذار هستند. قیمت بوتاکس با توجه به این عوامل از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در این قسمت عوامل موثر بر قیمت بوتاکس بررسی می شوند.

مهم ترین عوامل موثر بر هزینه درمان بوتاکس اندازه قسمتی که نیاز به درمان دارد، میزان و عمق چروک های شدید باشد، ممکن است واحدهای بیشتری از بوتاکس مورد نیاز باشد، که در اینصورت هزینه افزایش می یابد چند مورد از عوامل تعیین کننده میزان مورد نیاز بوتاکس به شرح زیر می باشند.

قیمت تزریق بوتاکس پیشانی

قدرت ماهیچه: ماهیچه هایی که حرکت بیشتری دارند یا در افرادی که ماهیچه ها ضعیف نشده اند به مقدار بیشتری بوتاکس نیازمندند.

موقعیت تزریق: در صورتی که چین و چروک ها بیشتر و پراکنده تر باشد میزان دوز بوتاکس نیز افزایش می یابد.

فرم صورت: مثلا افرادی که پیشانی بلند دارند برای متوقف کردن ماهیچه های پیشانی بوتاکس بیشتری نیاز دارند.

تاثیر متابولیسم بر میزان بوتاکس: متابولیسم تجزیه بوتاکس در بدن بعضی افراد سریع تر است. این افراد اثر تزریق بوتاکس را با سرعت بیشتری از دست می دهند بنابراین پزشک تصمیم می گیرد میزان بیشتری بوتاکس تزریق نماید تا اثرات به طور طولانی تر حفظ گردند.

هزینه ی بوتاکس در شهرهای بزرگ بیشتر است و در آخر این که شما برای تزریق بوتاکس چه کسی را انتخاب می کنید.

هزینه تزریق بوتاکس برای خطوط اخم و پیشانی

قیمت تزریق بوتاکس پیشانی برای هر پزشک متفاوت است. برخی پزشکان برای هر ناحیه خاص، قیمت مشخصی مطالبه می‌کنند. خطوط اخم یک ناحیه، پیشانی یک ناحیه و خطوط دور چشم یک ناحیه در نظر گرفته می­شوند. برخی پزشکان بر اساس تعداد واحد­های تزریق هزینه دریافت می­کنند، بنابراین قیمت هر واحد از بوتاکس محاسبه می­شود.

ویال­های بوتاکس دارای دو اندازه متفاوت هستند. ویال ۵۰ واحدی و ویال ۱۰۰ واحدی. تعداد واحد­های تزریق به تعداد چین و چروک­هایی که باید از بین بروند بستگی دارند. 

بوتاکس توسط شرکت های مختلفی تولید می شود. از مهم ترین و رایج ترین بوتاکس ها در ایران می توان به برند انگلیسی دیسپورت و برند آمریکایی بوتاکس شرکت آلرگان اشاره نمود .که قیمت بالاتری نسبت به برند های دیگر دارد.برند دیگر بوتاکس که کره ای می باشد با نام تجاری نورونوکس شناخته شده است. ارزانترین قیمت بوتاکس مربوط به برند چینی کنیتوکس می باشد. برند زئومین از برند های جدید است و طرفداران خود را پیدا کرده است. برند ایرانی مصپورت هم از برند های ارزان است و روانه بازار شده است.

دکتر مجتبی احمدی نژاد | متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی توراکس

به اشتراک بگذارید :
تماس سریع