هزینه زاویه دار کردن صورت با چربی

زاویه فک در آقایان عضلانی تر و حجیم تر از خانم ها می باشد و در قسمت چانه پهن تر است که این به دلیل آناتومی استخوان فک است که به طور طبیعی در خانم ها مثلثی و به شکل حرف V است و در آقایان حالت مربعی شکل دارد. هرگونه تغییر در ناحیه فک باید بر اساس آناتومی و استخوان بندی فک و تناسب بین اعضاء صورت انجام شود. با افزایش سن بدلیل شل شدن پوست و تحلیل چربی زیر پوستی قسمت تحتانی استخوان فک؛ از زاویه فک تا چانه ،حالت صاف و برجسته خود را از دست داده و ساختار مثلثی شکل فک به شکل چهار گوش تبدیل می شود. علاوه بر موارد ذکر شده کاهش حجم چانه این موضوع را تشدید می کند. برای زاویه دار شدن صورت روش های مختلف جراحی و غیر جراحی وجود دارد که بر حسب نوع اختلال درمان های متفاوتی از قبیل لیفت پوست، هایفوتراپی ،تزریق ژل، چربی و بوتاکس انجام می شود.

زاویه سازی صورت

تزریق چربی می‌تواند تغییر موثری در خط فک داشته باشد و موجب متناسب شدن فک با سایر اجزای صورت گردد.

چربی و سلول‌های بنیادی مشتق شده از بافت چربی از بخشی از بدن برداشته می‌شود و در قسمت هایی از صورت که با گذشت زمان چربی خود را از دست داده‌اند تزریق می‌شود.

تزریق چربی و سلول‌های بنیادی بصورت سرپایی تحت آرام بخش داخل وریدی و بدون بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد. ممکن است نواحی تحت درمان به مدت چند هفته پس از عمل متورم باشند و نتیجه نهایی با گذشت چند هفته قابل مشاهده خواهد بود. تزریق چربی همچنین برای پروتز چانه به منظور بزرگ و برجسته کردن چانه نیز کاربرد دارد.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی به چانه

تزریق چربی به چانه به طور بی‌خطر و موثر موجب اصلاح چانه‌ی کوچک و عقب رفته بدون نیاز به عمل جراحی است. برجسته‌ سازی چانه موجب بهبود ظاهر چهره و تعادل خصوصیات چهره می‌شود. یک چانه کوچک موجب عقب رفتن صورت می‌شود، بینی را بزرگ‌تر و مشکل فکی را واضح‌تر نشان می‌دهد. تزریق چربی زمانی برای قسمت های بزرگ تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، در حالی که برای نواحی کوچک از بی‌حسی موضعی یا آرام‌بخشی داخل وریدی استفاده می‌شود.

برای برداشت و تزریق مجدد چربی نیاز برش نامحسوس در قسمت های انباشته از چربی در بدن می‌باشد. پس از بی‌حسی نواحی مورد نظر، چربی با مکش کند برداشته می‌شود تا درصد سلول‌های زنده افزایش یابد.         

هزینه زاویه دار کردن صورت با چربی

هر فرد می تواند بعد از تشخیص آناتومی صورت خود یک یا دو یا ترکیبی از روش ها را برای زاویه دار کردن صورت  بکار برد. میزان تزریق ژل و چربی در مردان به نسبت زنان به خاطر حجیم بودن پوست صورت، بیشتر است و این مقدار در تعیین محاسبه هزینه تزریق قابل توجه است.

هزینه تزریق چربی به صورت بسیار بالا نیست. زیرا ماده ای که باید تزریق شود از بدن خود فرد برداشته می شود. به همین دلیل مواد و لوازمی که مورد استفاده قرار می گیرد قیمت چندانی نداردو بیشترین هزینه ای که در این روش پرداخت می شود مربوط به دستمزد پزک است که بستگی به سطح مهارت پزشک، تخصص، منطقه سکونت، امکانات مطب یا کلینیک دارد. این هزینه هانیز می تواند به عوامل مختلفی مانند مقدار چربی استخراج شده، وسعت ناحیه درمان، نوع بی حسی، تعداد تزریق و میزان چربی مورد نیاز بستگی داشته باشد.

پس در نهایت با توجه به میزان نیاز بیمار برای چربی و همچنین محل تزریق چربی هزینه متفاوت می باشد  . برای تزریق چربی نیاز به سرنگ مخصوص می باشد.

دکتر مجتبی احمدی نژاد | متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی توراکس

برچسب ها

به اشتراک بگذارید :
تماس سریع