راه های جلوگیری از سفت شدن ژل صورت

یکی از عوارض جانبی تزریق ژل سفت شدن آن بعد از تزریق خواهد بود، این تجربه می تواند برای اشخاصی که آن را تجربه می کنند بسیار نگران کننده باشد. راه های جلوگیری از سفت شدن ژل صورت این امکان را فراهم می کند که بعد از تزریق دچار این عارضه نشوید. وضوع اصلی در مورد سفت شدن ژل این است که اتفاق ترسناکی نیست و در روزهای اول تا چند هفته بعد از درمان خیلی شایع است.
 

دلایل سفتی ژل بعد از تزریق

انتخاب محصول مورد نظر برای تزریق ژل بسیار مهم است نمی توان از محصولی برا تزریق استفاده نمود چون محصول مورد استفاده برای تزریق ژل و محل مورد نظر برای درمان نیز می تواند موجب سفتی ژل شود.

از دلایل ایجاد توده و سفتی پس از تزریق ژل، تمایل Juvederm به جذب آب خواهد بود که همین مورد نیز موجب افزایش سفتی ژل تزریق شده خواهد شد.

سفتی ژل بعد از تزریق به صورت

گاهی ممکن است پس از تزریق ژل به صورت سفتی ای در محل تزریق احساس شود، که حتی می تواند سبب ایجاد کبودی شود که به مرور زمان برطرف خواهد شد. چند روز بعد از تزریق ژل به پوست، احساس سفت شدگی صورت در مناطقی مانند بخش فوقانی لب، گونه ها و نواحی چانه برای از بین بردن چین و چروک ها متداول است در بیشتر مواقع جای نگرانی نیست و معمولاً این سفتی بعد از گذشت چند هفته برطرف خواهد شد. اما در صورت بر طرف نشدن سفتی گاهی لازم است ژل تزریق شده را از محل خارج کرد.

راه های جلوگیری از سفت شدن ژل صورت

- بهتر است در صورت تایید پزشک، بیمار استفاده از هر گونه داروی رقیق کننده خون (شامل ویتامین ها) را دو هفته قبل از تزریق قطع کند.

 - همچنین می توان با جلوگیری از ایجاد کبودی از این مشکل پیشگیری کرد.

- برای پیشگیری از سفت شدن ژل بهتر است قبل از تزریق از یخ استفاده شود.

- بهتر است بعد از تزریق پزشک به ناحیه مورد نظر فشاری سریع و با مدت مناسب برای جلوگیری از خونریزی وارد کند. و سپس در ناحیه خونریزی از یخ استفاده شود.

- پزشک می تواند با استفاده از لوله ی کانولا برای تزریق از ایجاد کبودی پیشگیری کند.

- تا زمانی که تورم و قرمزی در ناحیه ی تزریق وجود دارد از قرار گرفتن در معرض گرمای شدید مانند سونا، حمام گرم، آفتاب و ... خودداری کنید.

 

- در صورتی که تایید پزشک را دارید می توانید کمی سفتی های ایجاد شده در محل را ماساژ داده تا توده ها و سفتی ها از بین روند. اگر بعد از دو هفته هنوز سفت شدگی ها را مشاهده کردید، با پزشک خود تماس بگیرید.

- در صورت احساس درد به دلیل سفتی ژل می توانید از استامینوفن در صورت لزوم استفاده کنید.

- تا ۷۲ ساعت بعد از تزریق از دستکاری و ماساژ ژل پرهیز کنید. باید بدانید سفت شدن ژل تا دو هفته پس از تزریق طبیعی است، اما بعد از دو هفته نیاز به بررسی بیشتر لازم است.

 بیشتر بدانید: تزریق ژل

دکتر مجتبی احمدی نژاد | متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی توراکس

به اشتراک بگذارید :
تماس سریع